جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   سه شنبه 31 مرداد 1396 - 07:59:20 ق.ظ

پرونده های تشکیلی اداره اجرای اسناد رسمی مستند به سند نکاحیه به حدود پنج برابر افزایش یافت

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان سمنان، عبدی کمیشانی مدیرکل استان سمنان در خصوص بررسی وضعیت اجرای بند ب ماده 113 قانون برنامه ششم توسعه اعلام کرد مصوبه مذکور از اواخر اردیبهشت ماه سال جاری در استان سمنان اجرایی و تا پایان مرداد ماه 98 فقره پرونده در این خصوص تشکیل گردید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 35 درصد افزایش داشته است.

همچنین در این مدت پرونده های اجرایی بابت مهریه افزایش چشمگیری داشته، به نحوی که تاکنون 269 پرونده اجرایی مستند به سند نکاحیه تشکیل گردیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته نزدیک به پنج برابر شده است. 

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان سمنان اظهار داشت افزایش ورودی پرونده های اجرایی در حالی است که امکانات و نیروی انسانی جدیدی در شعب اجرای اسناد رسمی افزوده نشده و ضروری است تمهیدات لازم فراهم شود. ضمن اینکه آیین نامه اجرایی مصوبه قانونی ذکر شده تاکنون نهایی نگردیده و ابهامات بسیاری در این خصوص وجود دارد. عبدی کمیشانی در عین حال تاکید کرد که کارکنان واحدهای اجرا مکلف شده اند حتی الامکان از مجاری قانونی و ظرفیت های موجود برای شناسایی اموال بدهکاران اقدام نمایند و در این راستا همکاری بستانکار در معرفی اموال بدهکار می تواند روند رسیدگی پرونده های اجرایی را تسهیل بخشد.


 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است